czwartek, 31 grudnia 2015

Jak być lepszą wersją siebie?


Witam Wszystkich! 
Koniec roku zbliża się dość dużymi krokami. Karnawał czas zacząć! Baw się, tańcz i świętuj dobrze wykorzystany czas, jaki przyniósł Ci 2015 rok. Bo nie zmarnowałaś go, prawda? 
Świętuj więc nie tylko początek nowego roku, ale i swoje sukcesy. Zapracowałaś na to! 
Dziś post trochę w formie rad i wskazówek na nowy rok, jak lepiej postrzegać samą siebie :) 

Jakiś czas temu pomyślałam sobie, że jestem " niewystarczająca", i postanowiłam stać się lepszą wersją siebie. Zaczęłam więc się naprawiać i szybko zrozumiałam, że nie tędy droga. Jak to w praktyce wyglądało? Podejmowałam decyzje często pochopne. Jedną, potem drugą- wszystkie ze strachu. Zatraciłam się w zachowaniach, które przynosiły natychmiastową nagrodę , pozwalały poczuć się lepiej- choćby tylko na moment. Zanim się zorientowałam, byłam już daleko od samej siebie. Po jakimś czasie było mi już tak źle z tym, jak żyję, że musiałam coś zmienić. Postanowiłam przestać mówić innym to, co chcą usłyszeć. Starać się na siłę im przypodobać w nadziei, że mnie polubią. Zrozumiałam, ze muszę zacząć zachowywać się tak, by ludzie traktowali mnie z szacunkiem. Niekoniecznie lubili. Tylko w ten sposób mogłam sama siebie polubić i szanować. 
Postanowiłam, że podporządkuję swoje życie wartościom- bez wymówek i żadnych "ale".
Jakie to wartości? 

1.SZCZEROŚĆ

Dzięki kłamstwu być może osiągniesz to , czego pragniesz w danej chwili, ale oddalisz się od bycia autentyczną. Ktoś jest z tego niezadowolony? Trudno, niczyje uczucia nie są warte , by zatracać siebie. Ktoś chce żebyś się zmieniła? Nie szkodzi- nie porzucaj tego co jest ważne dla Ciebie. 

2.SŁOWNOŚĆ 

Jeżeli postanowiłam, że oddzwonię, to naprawdę tak będzie. Jeżeli powiem,że będę u ciebie za pięć minut- dam sobie rękę uciąć, że przyjadę na czas. Czy jestem w Twoich oczach osobą dotrzymująca słowa? Pewnie.  Jednak co więcej, sama siebie tak postrzegam. Szanuję dzięki temu podstawy mojego charakteru. Wiem, jak długo i ciężko buduje się dobrą i silną osobowość- wybór po wyborze, dzień po dniu.


3.OPANOWANIE

Tylko ja jestem odpowiedzialna za to, co powiem lub zrobię. Nikt inny. I dlatego nie mogę winić innych za moje czyny i reakcje. Kiedy coś mi się przydarza, staram się odpowiedzieć na bodziec w taki sposób, jakbym znalazła się na chwilę w próżni. Tak naprawdę oznacza to, że po prostu najpierw nie robię  nic. Siedzę i czekam. Na co? Na to żeby moje emocje opadły, żeby pojawił się zdrowy rozsądek. Następnym razem, gdy ktoś zrobi ci przykrość, weź głęboki oddech i poczekaj moment, zanim odpowiesz. Żeby rozpoznać własne uczucia, trzeba chwilę nad nimi się zastanowić. Kiedy zaczynam się czegoś bać, zmuszam się, by stawić temu czoła. Cały czas prę do przodu, wiedząc, że unikanie czynnika stresogennego tego go wzmacnia. Gdy karmisz swój lęk i niepewność, on rośnie w siłę i z coraz większą mocą przejmuje nad tobą kontrolę.
4.WŁASNE PRZEKONANIA

I w końcu, aby zachować zdrowe emocje, musisz zając się swoimi podstawowymi przekonaniami- o sobie, o innych, a także o życiu jako takim, które wynikają z twojego doświadczenia.To ważne, ponieważ to one sterują twoim zachowaniem. I każdy z nas jest tak samo ważny, a jego rolna znacząca dla naszego świata. Aby wykonać swoje zadanie, musisz sama być spełnioną jednostką. Sama wybierasz swoje przekonania, więc zamiast decydować się na coś w stylu " życie jest beznadziejne, a potem umierasz" ( bo niby jak z takim nastawieniem wstawać z łózka i zmieniać świat?) , możesz uwierzyć w swój unikalny cel. A wtedy na pewno będziesz chciała go osiągnąć. Możesz sprawić, że twoje życie nabierze sensu-i to nie byle jakiego. Musisz tylko trochę nad tym popracować. 

6. SZCZĘŚLIWE CIAŁO 

Świadoma kobieta powinna dbać o swoje cało, żeby jak najbardziej korzystać z życia.Pewnie, kilka chipsów jeszcze nikogo nie zabiło- a mówię to z doświadczenia- jednak moja zasada brzmi: 6 małych, zdrowych posiłków dziennie. Druga kwesta to sen. Ludzkie cało lubi żołnierską dyscyplinę. Dlatego kładę się tak, aby spać to minimum 8 godzin. Niezależnie od tego czy to światek, piątek, czy niedziela. Nawet nie podejrzewasz, ile taka rutyna może dać radości twemu ciału! Po trzecie- sport. Ja bardzo lubię fitness z Ewą Chodakowską, regularnie z nią ćwiczę. Biegam około 5 km, by zwiększyć swój naturalny poziom serotoniny i wyregulować nastrój. Kiedy jestem trochę nie w sosie, bieganie podnosi mnie na duchu. Z kolei, kiedy rozsadzają mnie emocje, jogging  pozwala mi się wyciszyć. Wierz mi, nie jestem odosobnionym przypadkiem, każdy potrzebuje ruchu. Tak więc moja droga, wstawaj z kanapy i jak to mówi Ewa Chodakowska ;" Twoje ciało potrafi więcej, więcej niż ci się wydaje".7.WIEDZA, UCZENIE SIĘ

Kiedy byłam młodsza i czułam się zależna od innych (a także brakowało mi szacunku do samej siebie), to właśnie zgłębienie wiedzy oraz książki wybawiły mnie z opresji. Pomogły mi osiągnąć niezależność i szacunek dla własnego ja. Jaka jest moja recepta? Czytam. I to całkiem sporo. Co najmniej jedna, dwie książki tygodniowo.


8. DUCHOWOŚĆ

Staram się być obecna całą sobą, myślami, świadomością, a także odczuciami, kultywując empatię. Jak podobał się post? Widzimy się w komentarzach! 
Wszystkiego dobrego na Nowy Rok :) 
Buźka Kochani :* 


47 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że następny rok będzie lepszy i przyniesie więcej radości niż ten.
  Szczęśliwego nowego roku.
  http://side-of-life.blogspot.com/ - KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz bardzo mądre podejście do życia:)
  Dalszego rozwoju Ci życzę i powodzenia w blogowaniu:) Dosiego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne postanowienia , ja mam troszkę inne ale wszystko zależy od tego kto czego pragnie :) Najbardziej przypadły mi do gustu punkty 3 i 4 , głowie dlatego że skrycie też bym chciała nad tym w pełni panować ? Nie wiem jak do końca to ubrać w słowa ....
  Subskrybuje i zapraszam do siebie ,
  zdrowa-ja.blogspot.com :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę Ci szczęśliwego Nowego Roku! :) Ja również znalazłam swoje ,,ja'', lecz post bardzo przydatny dla ludzi odrobinę zagubionych...niech im służy!
  Pozdrawiam, www.aleksandra-jakuta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem Ci, że mamy bardzo podobne postanowienia, szzególnie jeśli chodzi o szczęśliwe i zdrowe ciało, tak samo jak opanowanie.

  ZAPRASZAM I OBSERWUJE(jako: Aleks Mlodz)
  http://aaleksm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne rady, potrzeba więcej takich postów na blogach. Na pewno każdemu to chociaż trochę pomoże:)
  Szczęśliwego 2016,a w nim spełnienia wszystkich marzeń!
  Może wspólna obserwacja? Daj znać jeśli spodoba Ci się mój blog;)
  Zapraszam, keepgoiing.blogspot.com
  Pozdrawiam cieplutko♡

  OdpowiedzUsuń
 7. Pati jestem ciut starsza od Ciebie;ale nie będę pouczała ani moralizowała chociaż..jako nauczycielka mam do tego pewne prawo ;-); w zamian dam Ci najprostszą i najskuteczniejszą radę-postępuj tak i rób tak aby nikt w życiu przez Ciebie nigdy nie płakał...Pozornie proste ale i..bardzo trudne.

  OdpowiedzUsuń
 8. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!! :*
  _______________________________
  http://luuvmy.blogspot.com/
  Zapraszam na nowy post! A w nim mix instagramowy oraz możecie się dowiedzieć jak łatwo wygrać karte podarunkową na 250$ do Topshopu i innych sieciówek!

  OdpowiedzUsuń
 9. Rób co uważasz za słuszne tak żeby nie ranić innych. Z pewnością inni wtedy będą poczuwali do Ciebie respekt, a sama będziesz czuła się lepiej. Dobre rady jednak nigdy nie będziesz się ich stricte trzymać - chwila złości i wszystko przepadnie, ale życzę powodzenia!
  Pozdrawiam ciepło (:
  calkiemzwyczajnadziewczyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. My już obserwujemy :) Pozdrowienia :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Inspirujący post , według mnie nastawienie do życia jest najważniejsze :D
  aslongaspossible.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajnie piszesz, post bardzo mi się podoba, jesteś M&M - Młoda i Mądra. Rzeczowe przemyślenia poparte argumentami. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Patrycjo!

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny post, może się przydać osobom, które szukają nowej drogi w życiu i inspiracji do zmian. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. przepis na udany rok! :) wielu z tych punktów staram się przestrzegać i trzymać. teraz, od stycznia, postanowiłam zacząć regularnie ćwiczyć, żeby wzmocnić ciało :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajny post :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 16. wow, zastanawia mnie jak znajdujesz czas na czytanie książek w roku szkolnym:)Fakt, też czytam, ale nie tyle tygodniowo :P

  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 17. świetny post!

  obserwuję i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książki są najlepszym lekarstwem! Sama czytam minimum 2 tygodniowo. Wręcz je pochłaniam, więc nie zabierają za dużo czasu. :D Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
 19. Dobrze to napisałaś, mi czasami brakuje opanowania, co przydałoby się bardzo często :P
  Fantastycznie wyglądasz. Cudowne są te zdjęcia
  klikniesz u mnie?
  Szczęśliwego Nowego Roku Kochana :)

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 20. Jej, chyba nie dała bym rady napisać tak mądrej notki, jestem pod wrażeniem tego postu ! Jeśli o mnie chodzi to muszę popracować nad opanowaniem i zadbaniem o swoje ciało poprzez sport (też swego czasu ćwiczyłam z Chodakowską i bardzo to lubiłam) bo z kondycją bardzo cienko, jednak najpierw muszę trochę zadbać o zdrowie. Szczęśliwego Nowego Roku !

  OdpowiedzUsuń
 21. Post świetny kochana, też muszę żyć z nowymi zasadami <3

  OdpowiedzUsuń
 22. 3 punkt musze sobie w głowie zakodować i być bardziej cierpliwa co do wszystkiego, albo tak jak to ujełaś- opanowana i mniej nerwów. Myślę że też ważne jest czuć się najlepsza wersją samej siebie i nie patrzeć się na innych w sensie co mają i co osiągneli, tylko podążać za swoim. Zycze Ci szczesliwego nowego roku i spelnienia wszystkich marzen ! Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgadzam się, że małe posiłki a częściej i odpowiednia dawka snu jest bardzo ważna dla naszego organizmu i to bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Super post;) szczęśliwego Nowego Roku życzę: )

  OdpowiedzUsuń
 25. świetny post, lepiej bym tego nie opisała, duchowość połączona z obcowaniem z przyrodą, poczuciem jedności z naturą, świadomość ciała i pracowanie nad sobą fizycznie jak i intelektualnie to cos, co mega podbudowuję nasze poczucie wartości :)
  pozdrawiam
  http://ifeelonlyapathy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Świetne rady! A zdjęcia zapierają dech w piersi.
  Było by mi miło jak byś wpadła na mojego bloga
  i zostawiła ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam
  na konkurs do mnie.

  http://wiktoriaolczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. fajne postanowienia :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 28. Warto też znać samą siebie, nawet jeżeli ma to polegać na wypytywaniu najbliższych. Jeżeli znasz samą siebie, to wtedy zdajesz sobie sprawę, nad którą z wymienionych przez ciebie rzeczy (i wiele więcej) należy się skupić :)
  Pozdrawiam
  http://welcome-to-my-little-big-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Świetne wartości :). Opanowanie to coś nad czym i ja muszę popracować. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Opanowanie - tego nam brak :D I w tym roku pracujemy nad tym i nad formą :)

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  +obserwujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Ojj wielu z wymienionych cech ludziom niestety obecnie brakuje. A szkoda, bo nie jest wcale tak trudno je utrzymać, jeśli zachowujemy się wobec innych po prostu w normalny sposób.


  www.sarahfrompl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Super to wszystko napisałaś szczególnie punkt opanowanie mi się podoba :) Obserwuję i mam nadzieję że jeśli Ci się spodoba zrobisz to samo ! :)
  foto-by-sara.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. super wpis :) bardzo motywujący ;) ja w tym roku mam kilka postanowień, które chcę spełnić i jednym z nich jest właśnie wzięcie się za siebie :)
  co powiesz na wspólną obserwacje? daj znać u mnie :)
  http://stylinga.blogspot.com/2016/01/91-nowa-nazwa-nowy-wyglad.html

  OdpowiedzUsuń
 34. Nie warto mówić innym to co chcą usłyszeć. Warto żyć w zgodzie ze sobą, swoimi poglądami i własnym zdaniem :) Słowność to bardzo ważna cecha. Robię dokładnie tak samo jak Ty - jeżeli coś obiecam to zrobię to i koniec kropka. Ciekawe i bardzo trafne przemyślenia ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja myślę, że nie warto zmieniać się i udawać kogoś kim się nie jest, najlepsza jest naturalność, bo właśnie to wyróżnia nas od innych, że każdy z nas jest wyjątkowy. Uważam, że ludzie powinni akceptować wady innych tak samo jak imponują im zalety. Nikt nie jest idealny. Oczywiście warto pracować nad swoim wychowaniem, manierami, moralnością, jednak próba zmieniania się na siłę jest trudna i nie zawsze przynosi efekty. :)
  PS wspólna obserwacja? :) ja już i liczę na to samo :*

  OdpowiedzUsuń
 36. Chyba zapomniałam zostawić do siebie adresu: http://joannavictoria.blogspot.com/ :) przepraszam i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 37. I love your blog! <3
  Maybe you want a follow for follow?
  Just leave me a comment and follow me and I do it in return :)

  http://nastyadeutsch.blogspot.ru/

  OdpowiedzUsuń
 38. Great blog! Wanna follow each other? Let me know on my blog and i will follow you back <3
  Eileen Beautyarea & more

  OdpowiedzUsuń
 39. Super napisane ! Dla mnie mega ważna jest słownosć, szczerośc. Nie lubię słów rzucanych na wiatr.
  Życzę ci szczęśliwego nowego roku kochana!:)

  OdpowiedzUsuń
 40. Powiem ci że opanowania to ci brakuje odważ się mieć wszystkie komentarze a nie tylko te co ci się podobają nie żeby coś, ale twój blog rośnie na manipulatorstwie ale życzę powodzenia.Każdy dąży do celu swoimi ścieżkami

  OdpowiedzUsuń
 41. Obalając Twoją teorię, zatwierdzam automatycznie każdy komentarz- nie ten, który mi się podoba :D Mój blog rośnie na manipulatorstwie? Właśnie, że nie. Są ludzie, którym podoba się to co tworze i wchodzą tu z chęcią...nie bo ja nimi manipuluję :D!

  OdpowiedzUsuń

Dziekuję za wejścię oraz za każdy Komentarz !

Jeśli spodobał Ci się mój blog zaobserwuj go, jeśli spodoba mi się Twój, również zaobserwuję . ;)